top of page
terakotovy sud na vino.jpeg

Carbone Winejars

Massimo Carbone Wine Jars jsou vyrobeny s přesností a oddaností tradičním technikám, zcela ručně z certifikované hlíny Impruneta. Tato zvláštní hlína je jedinečná svou odolností vůči mrazu a její izolační a inertní vlastnosti ji činí ideální pro vinařské účely. Massimo Carbone spolupracuje s farmou Azienda Agricola Ottomani a zručnými a citlivými vinaři, aby zdokonalil klasickou etruskou amforu a vytvořil nádoby, které jsou optimální pro vinifikaci.

Charakteristickým prvkem těchto amfor je víko z terakoty, které umožňuje eliminaci prvků jako ocel nebo pryskyřice. Massimo Carbone provádí vnitřní vícevrstvý nátěr též z terakoty, pomocí speciálních technik. Díky tomu amfory nevyžadují žádné další úpravy, jako je smaltování nebo voskování, a snadno se dezinfikují pouhým opláchnutím vodou.

Jeho pec je členem Associazione Fornaci Storiche ed Artistiche di Impruneta (Asociace historických a uměleckých pecí Impruneta) a s hrdostí nese ochrannou známku "ARTISTIC & TRADITIONAL CERAMICS" (CAT) udělovanou ministrem průmyslu, obchodu a řemesel. Massimo Carbone Wine Jars jsou tak projevem mistrovství a tradice, které jsou chráněny a váženy ve světě keramiky.

bottom of page