top of page
Immagine studio web.jpg

Jsem odstavec. Klikněte zde pro přidávání a úpravu vlastního textu. Je to snadné.

IMPRUNETA TERRACOTTA

Jedinečné umění z Toskánska

 

Zakoupením terakotových produktů z naši nabídky nekupujete vázu, ale jedinečný kousek Toskánska, ve kterém můžete sledovat nezaměnitelný dotek řemeslníka a sílu terakotové tradice místa zvaného Impruneta.
 
Toskánská obec Impruneta, ležící v kopcích Chianti mezi olivovými háji, vinicemi a lesy, je známá především výrobou keramiky z terakoty, kde tato tradice sahá až do 14.století a její výroba postupně ovlivňovala krajinu, architekturu, městský design a ekonomiku
Kromě nezaměnitelného designu, estetických tvarů, dokonalého zpracování a nadčasové krásy terakotových nádob a soch, se bezpochyby radí i funkčnost a praktičnost terakoty, mezi které patří především dokonalá ochrana rostlin proti mrazu a to až do -30°C a schopnost nádob vytvořit zdravé klima pro rostliny. 

Epson_0036_2_edited.jpg
Senza-titolo-6_edited_edited.png

CAT CERTIFIKACE

Každý kus je originál

Díky terakotě z Imprunety, která se vyznačuje výjimečnou kvalitou a tradičním výrobním technikám a které byly za dobu své existence dovedené do naprosté dokonalosti, obdrželi naši dodavatelé jako jedni z mála výrobců této tradiční keramiky certifikaci CAT - (Artistic and Traditional Ceramics). Produkty Fornace Masini, Poggi Ugo, M.I.T.A.L. a Massimo Carbone jsou zárukou vysoké odolnosti a dlouhodobé trvanlivosti všech výrobků.

Díky výhradně ručnímu zpracování a dodržení tradičního výrobního postupu, je každý výrobek, který si od nás pořídíte jedinečným a světovým unikátem.