top of page
urso_edited.jpg

Urso Luxury

Krásná ručně vyrobená pera z masivního zlata a stříbra, limitovaná edice a zakázková výroba. Výroba pera od Urso Luxury je tajemstvím, které se skrývá za 100 precizními kroky, nádherným uměním, a neopakovatelným mistrovstvím. V éře masového průmyslu je Urso Luxury symbolem pomalého, ručního designu, který stmeluje nejlepší místní řemeslné dovednosti a tradice z Valenzy do výroby světově uznávaných luxusních doplňků.

 

Mistrný umělec Giuseppe Urso, spolu s bratrem Luciem, odstartovali svou cestu v roce 1985, svou tvorbou exkluzivních šperků. S postupem času se jejich vášeň rozšířila na výrobu luxusních per, vše vznikající ručně v jejich ateliéru v Candia Lomellina, pouhých 30 kilometrů od Valenzy. Dnes stojí Urso Luxury na vrcholu zakázkového uměleckého řemesla, získávající zakázky od indických magnátů až po středovýchodní královské rodiny.
 

Kolekce Urso Luxury se vyznačuje jedinečným stylem a pečlivým řemeslným zpracováním. Nejnověji se Urso Luxury vrhá do designových trendů se zvířecí tematikou, představujíc pera z kolekce Panther, což je limitovaná edice padesáti plnicích per, každé s jedinečným kresbami. Ztvárnění divokých šelem s takovou precizností, jak jsou vytvořena v tomto případě, vyžaduje mimořádné dovednosti a um.

 

Urso Luxury zachovává italské tradice, a je provozovaný jako rodinný podnik. Giuseppe, Lucio a Riccardo Urso jsou hlavními tvůrci mnoha návrhů. Ačkoli si často povolávají místní umělce a oslovují místní dílny, nebojí se do své tvorby zapojit moderní technologie a navázat partnerství s umělci a řemeslníky z jiných částí Evropy, Spojených států či Spojených arabských emirátů. Přesto si Urso Luxury stojí za tradičními metodami výroby šperků, které, ve světě rychle mizí.

 

„Naše filozofie je jasná - tyto věci nemůžete uspěchat,“ říká Giuseppe, přičemž zdůrazňuje, že pera od Urso Luxury jsou luxusními sběratelskými předměty, očekávajícími bezchybnou kvalitu. Každé luxusní pero Urso je výjimečné a vyrábí se s láskou.

 

Kolekce Horse je jedním z takových mistrovských děl, zdobených diamanty a masivním 18K zlatem, což Valria Kuhar, jedna z partnerek Urso Luxury v Dubaji, označila slovy: "C’est superbe!"

Produkty