top of page
poggi.jpeg

Poggi Ugo

Společnost Poggi Ugo má bohatou historii, která sahá až do roku 1919, kdy Tommaso Tobia Poggi zakoupil lokalitu v Imprunetě, která měla jednu z největších a nejstarších pecí v této oblasti v Itálii. Brzy poté se k němu připojili jeho synové Augusto a Ugo a společnost začala vyrábět širokou škálu výrobků, včetně cihel, střešních tašek, misek, dóz a venkovních dekorací.

V průběhu čtyřicátých let se společnost Poggi Ugo začala rozšiřovat a exportovat své produkty do zemí jako Německo, Švýcarsko a Spojené státy americké. V roce 1982 převzaly vedení společnosti dcery Uga, Licia a Liliana, a přejmenovaly ji po svém otci. Od té doby se Poggi Ugo stala předním výrobcem terakotových výrobků.

Co je pozoruhodné, je skutečnost, že Poggi Ugo byla průkopníkem vytváření moderních a současných dekorů s výhradním použitím terakoty. Společnost dokázala zkombinovat tradici a know-how s inovativním designem, aby vytvořila unikátní a stylové výrobky. Díky svému přístupu se stala předním jménem v oboru a uznání si získala jak na domácím trhu, tak i na mezinárodní scéně.

Poggi Ugo je stále rodinnou společností, kterou nyní řídí čtvrtá generace. Jejich vášeň a oddanost kvalitě a inovaci pokračuje, a to jak ve výrobě tradičních terakotových výrobků, tak i ve vývoji nových designů a trendů. Společnost Poggi Ugo si udržuje pevné místo v oboru a dále rozšiřuje svůj vliv jako jedna z předních autorit ve světě terakotových výrobků.

Více o terakotě naleznete ZDE.

cat.jpeg
cert.jpeg

Produkty