top of page

M.I.T.A.L

Společnost M.I.T.A.L. (Manifattura Imprunetana Terrecotte Artistiche e Laterizi) je jedním z nejdéle fungujících podniků v Imprunetě, toskánském regionu v Itálii, a představuje jednu z nejkrásnějších realit v oblasti Chianti. Rodina Mariani se této tradici věnuje již více než 100 let, a to s důrazem na řemeslo, kvalitu a tradici.

Předchůdcem výroby "ceněné terakoty", která je nedílnou součástí kulturního a řemeslného dědictví této oblasti, byl Anselmo Mariani, muž s pevnými zásadami. Vášeň, pozornost k detailu a honba za kvalitou byly předány z generace na generaci, aniž by došlo ke změně ve zpracování terakoty od konce devatenáctého století až do současnosti.

Společnost M.I.T.A.L. využívá původní pec a vyrábí výrobky s charakteristickou klasickou a elegantní linií. Avšak jejich terakota se odlišuje od ostatních svou teplou barvou, bohatými odstíny a také odolností, která je typická pro geologickou kvalitu území Impruneta.

M.I.T.A.L. je hrdá na své dlouholeté tradice a předávání znalostí z generace na generaci. Jejich terakotové výrobky nejenže odrážejí krásu a eleganci, ale také představují výjimečnou kvalitu a odolnost. Společnost si udržuje respekt ke kulturnímu a přírodnímu dědictví svého regionu a zůstává loajální ke svým tradicím, i když se vyvíjí a přizpůsobuje moderním potřebám a vkusu.

cat.jpeg
cert.jpeg

Produkty

bottom of page