top of page
ja2.jpeg

Klára Langrová

Narodila se v roce 1982 v Kadani. Vystudovala vysokou školu ekonomického zaměření a pracovala několik let v nadnárodních společnostech.

"Vyrostla jsem v rodině, kde se kladl důraz na vysokoškolský titul a prestižní zaměstnání. I když pro mě rodiče chtěli vždy jen to nejlepší, má kariéra v oblasti ekonomie mě nijak nenaplňovala, ba naopak vyčerpávala a necítila jsem se šťastná."

První obraz na plátno namalovala před 14 lety. Během této doby si našla svůj osobitý styl a jedinečnost. Nejradši maluje akrylem na plátno, někdy přidá suchý nebo olejový pastel a další média a pigmenty. Její paleta je velmi výrazná. Nebojí se jakékoliv kombinace.

V jejích dílech se odráží vnímání světa a rozjímání nad jeho podstatou. Obrazy jsou malovány intuitivně většinou na základě snů a vizí. Někdy inspirace přichází i ze zážitků každodenního života, z pohledu na nebe, do vody, nebo do krasohledu. Svými díly chce autorka obrátit Vaši pozornost dovnitř k Vašim emocím a pocitům.

"Když k Vám můj obraz promluví a chytne Vás za srdce, je to pro mě ta největší odměna. Chci abyste pocítili, že je něco více mezi nebem a zemí."

Autorčina díla se nacházejí v soukromých sbírkách po celé ČR. V letech 2018 a 2019 vystavovala v Galerii u Zlatého Kohouta v Praze na kolektivní výstavě studentů ateliéru malířky a arteterapeutky Andrey Ehret. Na podzim roku 2022 proběhla její první samostatná výstava s názvem KALEIDOSKOP v Café Záhorský.

"Někdy, když začnu malovat a mám v hlavně hrubý koncept, jsem sama překvapená, že dílo skončí úplně jinak. Když je shůry dáno, tak se dostanu do "flow" kdy nevnímám ani prostor kolem sebe ani čas. Výsledek vidíte v mé galerii. Posuďte sami.
 

Nehraju si na velkou umělkyni. Chci předávat lásku a radost skrze mé obrazy."

Produkty