top of page
profilePhoto.jpeg

Ivana Brázdová

Vypadalo to, že její život půjde úplně jiným směrem. Budějovická malířka Ivana Brázdová vystudovala ekonomickou školu a v oboru zůstala dlouhých 12. let. Ale vnitřní touha byla silnější a zlom přišel v roce 2017, tehdy se začala naplno věnovat malování. Její tvorba je rozmanitá, ale zároveň charakteristická sytými odstíny barev, které jsou hlavní dominantou. Navozují atmosféru, rozpoložení, emoce…..barvy rezonují v obrazech.

 

Nevyhraněný styl a motiv zobrazují různá rozpoložení autorčina nitra, které se snaží přenést do svých děl. Některé obrazy bez znatelných tahů štětcem, jsou v očividném kontrastu s obrazy, které jsou spíše impresionistické. I tato rozporuplnost charakterizuje její tvorbu. V jejím moderním přístupu k malbě kombinuje olejové i akrylové barvy. Pohrává si s mixováním těchto médií a zároveň vytváří světelné efekty za použití metalických sprejů. Západ slunce, loďka na moři nebo barvitá krajina, působí na nitro pozorovatele obrazu, navozují harmonii a spojení se zobrazovaným místem.

 

„V abstraktní tvorbě se zaměřuji především na nápad a téma prezentující daný obraz, který vždy pochopíte z jeho názvu. Jako například motivy z východních filosofií nebo obraz kombinující styl Kupky, Rothka a Mondriana dohromady“, naznačuje Ivana Brázdová.

 

Použitím metalických pigmentů vytváří dynamický, jindy spíše snový efekt, což se začíná stávat nedílnou součástí jejích děl. Ivana je také autorka a ilustrátorka románu Top Secret (pseudonym Sensuela Perez). V tuzemsku již uspořádala mnoho výstav a v r. 2022 byly její díla součástí skupinové výstavy v Číně. Ve městě Wuhan a Zhuhai -Makowsky gallery.

Obrazy