top of page
Režisérská Židle Maxim od Carlo Colombo.jpeg

Braid

Příběh značky Braid začíná v 50. letech, před více než třemi generacemi, v Mogliano, malém městě v regionu Marche, kde talentovaný mistr Luigi Maurizi, otevírá svou dílnu specializovanou na ruční výrobu proutěných výrobků. Jeho kreativita dává vznik výjimečným tvarům a stylům a jeho ruce, hladce protékající tenkými nitěmi přírodních vláken, tkají jedinečné kousky, které jsou na italském trhu vysoce ceněné.

 

Na konci 70. let do společnosti vstupuje Giuseppeův syn Luigi. Díky jeho prozíravé vizi
předvídá velký potenciál ve své otcovské dílně a rozhodne se rozšířit výrobu na nábytek a uvést v život první katalog bytového zařízení představující psací stoly, malé skříňky, pohovky, křesla a konferenční stolky z ručně tkaného proutí, rákosu nebo ratanu, vše vhodné pro vnitřní i venkovní použití.

 

Tato vášeň se předává a sdílí s jeho dětmi, které na začátku 90. let udělaly krok k rozvoji svého rodinného podnikání. Braid Lab je kreativní ateliér, který byl založen v roce 2005 a stal se základním kamenem společnosti v oblasti inovací. Mezi hlavní oblasti její působnosti patří estetický výzkum, vývoj produktů a výběr vysoce kvalitních materiálů. Po řádném prostudování stylistických trendů a komerčních potřeb definuje Braid Lab zadání projektu, podle kterého vytváří precizně novou kolekci. Od té chvíle designéři popouštějí uzdu své fantazii a začínají plánování.
 

Proces vývoje produktů Braid Lab se skládá z fází náčrtů a detailních návrhů, prototypů v měřítku 1:1, testy na materiálech, rozličných způsobech výroby a povrchových úprav, změny velikostí a tvarů, testů pevnosti a konečného vývoje. Jakmile je v každé fázi dosaženo nejlepšího možného výsledku, podle standardů kvality společnosti, výroba pokračuje a je uvedena na italský a mezinárodní trh. Úspěch Braid Lab plyne z detailních a originálních návrhů, náčrtů, vzorků a prototypů, stejně jako know-how, řemeslné zručnosti, použitých materiálů, talentu, splněných přání a dlouholetých snů se 60. letou tradicí.
 

Současný styl, ruční výroba, rafinované povrchové úpravy a nejkvalitnější vybrané materiály byly vždy "silver line" celé kolekce Braid. Od září 2020 vede Braid Lab uměleckým a kreativním směrem Luigi Martinelli.

Produkty