top of page
Snímek obrazovky 2023-07-11 v 21.10.05.png

Art Nagin 

Nagina Alieva: Malířka zachycující duši v obrazech

Art Nagin je výjimečnou malířkou, jejíž obrazy jsou vyjádřením jejího já a nesou v sobě bohatou paletu emocí. Narodila se a vyrostla ve Střední Asii, podstatnou část svého života strávila v Tatarstánu, Tádžikistánu, Uzbekistánu a Kazachstánu. Tyto země zanechaly hluboký otisk v jejím srdci a její tvorbě. Vzpomínky na dětství, roky dospívání a místní kulturu v ní probudily v ní umělkyni a ovlivňovaly ji od prvopočátku.

Od svého mládí byla fascinována barevnou pestrostí orientu, kouzlem architektury pohádkových paláců a tradičními oděvy s nádhernými potisky. Města jako Samarkand a Buchara, která představují setkání různých kultur, zanechala v jejím nitru nevymazatelnou stopu. Její zvědavost a touha po poznání ji pak přivedly k prozkoumávání dalších kouzel cestování.
 

Nagin absolvovala dvě univerzity, ale vždycky tíhla ke svobodě a umění. Často začínala znovu od začátku a prošla jak radostnými okamžiky, tak i krutostí války. Nikdy se však nevzdala, protože láska a těžké chvíle ji posílily. Ve své tvorbě přenáší všechny tyto zážitky a zkušenosti a snaží se je zachytit na plátně.

Její obrazy jsou moderní minimalistické abstrakce s duchovním rozměrem. Pracuje s vysoce kvalitními texturovacími pastami, zlatem a dalšími kovy, a používá akrylové barvy. Každé její plátno má vlastní život a skrývá v sobě magii duše. Její obrazy přinášejí originální atmosféru do každého interiéru.

Veškerá tvorba z dílny Art Nagin je certifikována a každý obraz je opatřen jejím podpisem na přední nebo zadní straně. Její díla jsou určena k prodeji, ale na zvláštní přání také maluje přímo pro konkrétního zákazníka. Jako dar může připravit vizualizaci svého plátna přímo ve vašem interiéru.

Nagina Alieva, silná žena a matka, pokračuje ve své umělecké cestě. Její obrazy jsou pro ni způsobem vyjádření a způsobem, jak sdílet svou duši se světem.

Produkty